Μέθοδος πονταρίσματος...

Εδω μπορείτε να γράφετε οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Συντονιστής: mike

Απάντηση
Trustworthy
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Μάιος 23, 2005 11:42 pm
Τοποθεσία: Greece-Kavala
Επικοινωνία:

Μέθοδος πονταρίσματος...

Δημοσίευση από Trustworthy »

Καλημέρα σε όλους. Πολλά mail μου στέλνεται όσον αφορά τις τριάδες. Σας παραθέτω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε ότι οι τριάδες ζημιώνουν τη τσέπη.

Αν επιλέξουμε τρία (3) παιχνίδια του 1,20 σημαίνει ότι κατά 80% θα επαληθευτούν. Οπότε σύμφωνα με τα μαθηματικά οι πιθανότητα να πιάσουμε τους δύο αγώνες είναι 0,80*0,80=0,64. Δηλαδή 64%. Αν προσθέσουμε στο κουπόνι μας και το τρίτο σημείο τότε έχουμε 0,64*0,80=0,51. Δηλαδή 51%. Καταλαβαίνεται ότι πέφτει δραματικά το ποσοστό επιτυχίας μας που φαινομενικά είναι πολύ μεγάλο. Φανταστείτε αν διαλέξετε δύο παιχνίδια του 1,20 και ένα τρίτο με μεγαλύτερη απόδοση του 1,60-1,80. Τραγικές καταστάσεις. Καταστάσεις που οδηγούν όχι στο "ταμείο" αλλά στον "κουβά"! Οπότε, προσέξτε με τις επιλογές σας. Ανέφερα αυτό το παράδειγμα με τις τριάδες γιατί πολλοί στα mail σας μου ζητάτε να σας προτείνω κάποια τριάδα. Από αυτήν εδώ την σελίδα θα βλέπετε μόνο δυάδες και μονά αποδεκτά. Πολύ σπάνια θα δείτε στο πινακάκι μου κάποια τριάδα. Να ξέρετε ότι μόνον έτσι θα μπορέσουμε να έχουμε θετικό ταμείο στο τέλος της χρονιάς. Επίσης η περίοδος μέχρι τον Φεβρουάριο είναι δύσκολη. Από τον Φεβρουάριο και μετά έχουμε πιο "βατά" αποτελέσματα. Αυτό συμβαίνει γιατί πολλές ομάδες ξεμπερδεύουν με τις Ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις και είναι συγκεντρωμένες μόνο στο πρωτάθλημα της χώρας τους όντας ξεκούραστες από τα μεσοβδόμαδα παιχνίδια.

Σχόλια, κρίσεις, επικρίσεις είναι πάντα δεκτά!
Προγνωστικά με πραγματικό ταμείο και καθημερινές ανανεώσεις:
www.trustbet.gr
Απάντηση