Ολυμπιακός

Οτιδήποτε έχει να κάνει με τον αθλητισμό.Everything about sports.

Συντονιστές: Trustworthy, Elvenking

Απάντηση
stelios
Γ Εθνική
Γ Εθνική
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Αύγ 29, 2005 10:31 pm
Τοποθεσία: Attiki

Ολυμπιακός

Δημοσίευση από stelios »

Το μόνο που έχω σκοπό με αυτό το post είναι να τονίσω πόσο σημαντικοί είναι οι οπαδοί για μια ομάδα !

Χθές συνηδητοποίησα πόσο καθοριστική μπορεί να είναι για μια ομάδα η υποστηριξή της από τους οπαδούς. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω όμως είναι γιατί κάποιοι οπαδοί (συκεκριμένα για του ολυμπιακού) απαιτούν από την ομάδα νίκες και επιτυχίες, όταν οι ίδιοι δεν καταδέχονται να πάνε στο γήπεδο να παρακολουθήσουν τον αγώνα.

Καταλαβαίνω ότι πολλοί από αυτούς μπορεί να μην ασχολούνται ιδιαίτερα και ξέρουν μόνο να λένε. Απλά ήθελα να εκφράσω την γνώμη μου !

Έχω ακούσει τόσα και τόσα - ''Αααα, τι ? χάσαμε από τον παοκ ? εεε, τι άχρηστοι είναι ! ''

ΕΛΕΟΣ - λες και ο παοκ δεν είναι ομάδα- λες και οι ποδοσφαιριστές δεν είναι άνθρωποι , που ΦΥΣΙΚΑ, κουράζονται ή κάνουν κάποια λάθη ή έχουν κάποιες άτυχες στιγμές !

Πιστεύω λοιπόν ότι το να υποστηρίζεις μια ομάδα μόνο όταν νικάει είναι τελείως λάθος και κόντρα στο νόημα του ποδοσφαίρου.

Για μένα ο πραγματικός οπαδός είναι αυτός που υποστηρίζει έντονα την ομάδα του, δέχεται τις ήττες, συμβιβάζεται με τις ισοπαλίες, χαίρεται τις νίκες και όταν έρθει ο καιρός - πανηγυρίζει τις μεγάλες επιτυχίες της ομάδας του. Αυτό μόνο.
Απάντηση